Zaregistrujte se a získejte kredit 50,- Kč na váš první nákup.

Co je diamantové malování?

 

Pokud máte rádi DIY projekty, diamantové malování pro vás bude velkým výletem za novým kreativním dobrodružstvím. Ale dejte si pozor! Snadno se totiž může stát, že z tohohle vlaku naloženého hromadou lákavého třpytivého nákladu už jen tak nevystoupíte. Diamantování je totiž návykovým koníčkem!

Jednoduše díky němu vytvoříte nádherné obrazové mozaiky na zeď! Přitom nemusíte být profesionální umělci, ani znát jakékoliv speciální postupy. Stačí jen rozbalit připravenou sadu, která vám domů dorazí už se vším potřebným vybavením a můžete se hned pustit do díla!

Pokud už znáte malování podle čísel, rychle pochopíte i princip diamantového malování. Místo barev, které štětcem nanášíte na označená místa na obraze, ale budete nabírat do speciálního pera malé plastové kamínky ve tvaru diamantů.

Jste úplní nováčci? Žádný strach! Diamantové malování je tak lehké, že ho zvládne každé malé dítě. Váš úkol zkrátka spočívá ve vyplnění připraveného vzoru lesklými diamanty!

17

Jak na to? 

Na lepivé plátno, které je rozdělené do drobounkých barevných políček opatřených různými symboly a čísly, nanášíte diamanty z pytlíčků opatřených shodným symbolem nebo číslem jako políčko na plátně. Postupným vyplňováním obrazu před vámi začne z mozaiky barevných kamínků vystupovat symbol, který jste si sami vybrali. Chcete vědět, jak to probíhá krok za krokem a dozvědět se konkrétní tipy a triky? Přečtěte si náš návod

K příjemné manipulaci s diamanty dostanete speciální vybavení:

 • Na plastovou mističku si vysypete diamanty z pytlíčku, se kterým chcete právě pracovat. Když s ní trochu zatřesete, kamínky se přetočí plochou stranou dolů, takže je můžete hned začít pohodlně přemisťovat na plátno. 
 • Diamantovací pero slouží k jednoduchému nabírání diamantů přímo z mističky. Můžete použít buď jeden, nebo druhý konec – podle toho, jestli je vám příjemnější nabírat diamanty po jednom nebo až po třech kouscích najednou.
 • Lepivá hmota slouží k tomu, aby diamantovací pero bylo schopné kamínky nabírat. Vložíte do ní pero a když se v jeho konci hmota uchytí, můžete se vrhnout na nabírání diamantů. 

 

 

Co budete k diamantovému malování potřebovat?

 • Lepkavý obraz, který si vyberete buď z našich skladových motivů, nebo si ho necháte vyrobit přesně podle sebe z vlastní fotky
 • Pytlíčky s diamanty (součást sady)
 • Nářadíčko pro diamantování (součást sady)
 • Trpělivost a chuť tvořit – než nanesete všechny diamanty na plátno, bude to chvilku trvat, ale o to větší radost budete mít, až dílo dokončíte!
 • Příjemný pracovní prostor – diamantovat můžete doma, na chatě či na dovolené, prostě všude, kde se vám zachce tvořit.
 

 

 

 

15

 Lepkavé plátno vám dorazí buď smotané jako koberec...

18

..., nebo vypnuté na vnitřním rámu (tzv. blind rámu), pokud jste v objednávce tuto možnost zvolili. Vnitřní rám usnadní jak proces tvoření, tak následně umožní zavěšení hotového obrazu rovnou na zeď. 

21

Pytlíčky s diamanty jsou vždy namíchané pro 1 konkrétní obraz. Jejich barvy i počet se tedy mění podle vybraného motivu. Diamantů je vždy nadbytek, takže se nemusíte bát, že vám některá barva při tvoření dojde. 

 

Diamanty uvolní tělo i mysl

Zapomněli jste už teď na všechny své starosti? Ponořte se s námi do fascinujícího světa diamantů ještě hlouběji! U diamantového malování totiž do puntíku platí, že i cesta může být cílem! Kromě pocitu uspokojení a naplnění při dokončení obrazu na vás totiž čeká i pořádná dávka zábavy, koncentrace a relaxu v průběhu tvoření.

Diamantové malování se tak stává kromě koníčku i terapeutickou činností, která vás nutí soustředit svou mysl na jeden jediný úkol. Zbavte se stresu a uvolněte se s diamanty buď o samotě, nebo ve společnosti svých nejbližších!

 


Proč milovat DIAMANTOVÉ MALOVÁNÍ od Vymaluj si sám?

 • 100% vlastní výroba v ČR! To nikdo jiný zatím neumí.
 • Zbavíte se stresu a úzkosti, posílíte soustředění a užijete si zábavu i relax.
 • Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s tvořením obrazů ani extra šikovnost. 
 • Je to skvělá rodinná aktivita! Udělejte si hezký večer s nejbližšími při diamantování společného obrazu. 
 • Diamantový obraz je skvělý dárek! Ať už je příležitost k obdarování jakákoliv, tahle osobní pozornost s nápadem bude mít vždy úspěch!
 • Můžete si vytvořit vlastní galerii diamantových obrazů ze svých fotografií. 
 • Je vhodné pro všechny bez ohledu na věk.

 

kreativní ikonka