Zaregistrujte se a získejte kredit 50,- Kč na váš první nákup.

NÁVOD na diamantové malování

Zamilovali jste se do diamantového malování a chcete si ho vychutnat v co nejvyšší kvalitě? Od dubna 2021 jsme se stali prvním přímým výrobcem diamantovaček v Česku! Všechny sady vystavené na našem e-shopu tak pro vás máme v Praze skladem a jsme připraveni vám ve rychle odeslat. 

Diamantování je podobné malování podle čísel, ale místo štětce a akrylových barev vyplňujete lepkavé plátno se symboly stovkami malých plastových diamantíků vyřezaných do oslnivého lesku. Snadný proces diamantového malování vám přinášíme krok za krokem v našem návodu. 

Sada a diamantové malování obsahuje

 • 1x plátno (svinuté, nebo vypnuté na rámu dle objednávky) 1x diamantovací pero
 • 1x kostka lepivé hmoty na přichycení diamantů k peru
 • 1x plastová lopatka na diamanty
 • Pytlíčky s diamanty opatřené číselným kódem (počet je individuální)
 • Zip pytlíky (na přesypání načatých diamantů)
 • Nálepky se symboly na zip pytlíky
 • Návod na diamantováni podle čísel

 

 

Vybalení všech částí

 

1. Rozbalte balíček od Vymalujsisam.cz a připravte si na rovnou plochu před sebe rozvinuté plátno (nebo obraz na rámu) a všechno příslušenství.

Příprava

2. Vrchní strana plátna s předtištěným motivem má na sobě ochrannou vrstvu – opatrně kousek odlepte. Nestrhávejte ji ale celou, aby lepivý podklad nevyschl, než obraz dokončíte. Lepivá hmota na diamantovací pero také obsahuje fólii. Před použitím ji z vrchní části odstraňte.

Jak najít správný pytlíček s diamanty?

3. Podívejte se na odhalenou část obrazu. Jaký symbol se na plátně opakuje nejčastěji? Symbol diamantu na plátně spojte s číselným kódem pytlíčku s diamanty.

Řekněme, že je to třeba symbol „D“. Podívejte se do legendy na druhé straně návodu, kde zjistíte, jakou má symbol „D“ barvu a jaký má přiřazený kód. Podle těchto informací snadno najdete příslušný pytlíček s diamanty.  

Začnětě diamantovat

 1. Trochu diamantů z pytlíčku nasypte do bílé plastové lopatky a jemně s ní zatřeste. Diamanty se obrátí plochou stranou dolů, takže budou v ideální pozici na přenesení na obraz.

 2. Pero zatlačte hluboko do lepivé hmoty, abyste s ním mohli diamanty snadno nabírat. Hmota se ve špičce drží, takže není nutné do ní pero vkládat pokaždé.

 3. Ve chvíli, kdy máte diamant na špičce diamantovacího pera, umístěte ho na odpovídající symbol na plátně. A tak pořád dokola! Odstraňujte kousek po kousku ochrannou fólii a diamantujte, dokud uvidíte prázdné symboly.

 4. Až všechny symboly na plátně posázíte příslušnými diamanty, zatlačte je do něj například pomocí knihy, aby lépe držely.

 5. Máte hotovo? Gratulujeme k vašemu diamantovému obrazu! Podělíte se s námi o výsledek?

Máte nějaké dotazy? Napište nám na e-mail obchod@vymalujsisam.cz

Upozornění: Diamantování může způsobovat závislost ☺

Obraz ani diamantovací pero nejsou hračka a plastové diamanty nejsou pochoutka.

Varování: Výrobek není vhodný pro děti do 3 let