Zaregistrujte se a získejte kredit 50,- Kč na váš první nákup.

Diamantové malování: Užitečné tipy

Diamantové malování přináší velkou výzvu, na jejímž konci je dokonalý třpytivý obraz. Pokud s diamantovým malováním teprve začínáte, ideálně si vyzkoušejte, jak moc vás bude bavit s menšími rozměry pláten. Než se totiž doberete výsledku, chvilku to zabere. My jsme spojili své zkušenosti s připomínkami našich zákazníků a přinášíme vám tipy, jak celým procesem plynule proplout.

 

NAUČTE SE PRACOVAT S DIAMANTY

Na diamantování není nic těžkého. Pár tipů vám ale ušetří rozhodování a přidá na zábavě!

  • Vysypte si na mističku vždy menší množství diamantů z pytlíčku. Po zatřesení se vám lépe rozprostřou.
  • Nejdřív se vrhněte na nalepování jedné barvy diamantů, až pak přejděte k další. Zrychlíte aplikaci a vyhnete se tak chaosu.
  • Vložit diamant mezi 2 už umístěné kamínky může být těžší. Zatlačte na něj perem silněji a diamant na místo krásně zapadne.

NAUČTE SE PRACOVAT S DIAMANTOVACÍM PEREM

Ve své kreativní sadě na diamantové malování objevíte speciální pero a kostičku lepivé hmoty. Díky těmto pomocníkům je celý proces hračka. 

  • Vložili jste pero do lepivé hmoty, ale diamant se k němu nepřilepí? Zkuste pero do hmoty ještě jednou pořádně zatlačit. Pero je připravené na diamantování, pokud je v jeho špičce nabraná lepivá hmota vidět. 
  • Věděli jste, že do pera snadno naberete až 3 kamínky najednou? Vyzkoušejte nejdřív 1, pak 2 a až si budete jistí v kramflecích, 3 kamínky už půjdou jako po másle!

CHCE TO SYSTÉM

Plátno, fólie, kamínky, pero, lepivá hmota, pytlíčky a různé symboly, k tomu lopatka. Vytvořte si systém práce, abyste se neztratili ve vlastní tvořivosti!

  • Skončili jste prozatím s jednou barvou? Přesypte si zbylé diamanty z lopatky přímo do náhradního zip pytlíčku, aby se vám nepoztrácely.
  • Abyste už příště nemuseli párovat kód a symbol z plátna, nalepte si na pytlíček nálepku s tím správným označením.
  • Začněte diamantovat v jednom z rohů obrazu. Ochrannou fólii odlepujte postupně podle svého tempa. Pokud byste fólii odlepili celou hned, plátno nebude nic chránit a do příští diamantové kratochvíle by se vám na něj mohlo nalepit spoustu prachu a jiných nečistot.
  • Dokončili jste odlepenou část obrazu? Přikryjte ji fólií a zatlačte na ni dlaní, abyste se ujistili, že diamanty spolehlivě drží na místě.

 

 

 

Diamantové malování vám 100% zpříjemní i naše příslušenství. Jste připraveni pozvednout tuhle činnost na vyšší úroveň?