Zaregistrujte se a získejte kredit 50,- Kč na váš první nákup.

Jak vybrat motiv?

Jste připraveni vstoupit do kreativního světa, kde se každý může stát umělcem? Dotkněte se světa barev i forem a přetvořte prvotní vizi ve své vlastní umělecké dílo! Ať už hledáte relaxační aktivitu nebo originální dekoraci na stěnu, máme pro vás široký výběr nejrůznějších motivů, které jen čekají, až je vaše ruce probudí k životu!

Zvažujete malování podle čísel, diamantové malování, tečkování, nebo zažehlovací korálky? Pomůžeme vám najít ten pravý motiv, který odráží vaši osobnost a vkus. Máme pro vás malého průvodce pro objevení ideálního motivu, který vás provede výběrem od základních kategorií a podkategorií až po promyšlené filtry, díky kterým bude váš nákup snadný jako hračka. 

 

KATEGORIE A PODKATEGORIE

Pro naše výrobky je rozmanitost motivů klíčová. Chceme, aby každý našel to pravé umělecké plátno, které mu bude dělat radost na první pohled. Proto jsme pro vás přehledně rozdělili motivy do několika základních kategorií. Jestliže už máte v hlavě nápad, který byste chtěli zhmotnit – ať už je to architektonický skvost, známá světová památka, portrét významné osobnosti, či malebný přírodní výjev – vše snadno najdete v odpovídající kategorii.

 

 

Příklad kategorií vytvořených pro techniku malování podle čísel.

 

Pro ještě snazší vyhledávání jsme některé širší kategorie rozčlenili ještě do podkategorií, což umožňuje přesnější a rychlejší orientaci. V kategorii „hobby“, například, najdete různé motivy, které odráží nejoblíbenější lidské koníčky – od dynamických sportovních scén, přes fascinující svět motorismu, až po mystické obrazy vesmíru. V kategorii hobby tak například můžete prozkoumat tyto podkategorie: 

 

Podkategorie nabídky „Hobby“ pro techniku malování podle čísel.

 

 

 

JAK SE U NÁS PRACUJE S FILTRY?

K vašemu vysněnému obrazu vás rychleji dovedou i naše filtry, které můžete využít buď v rámci jedné vybrané kategorie, nebo klidně bez výběru konkrétní kategorie. Pro různé techniky se výběr dostupných položek filtrů mírně liší. 

Filtry najdete vlevo od výpisu produktů. Můžete v nich zadat své preference na: 

 • Cenu
 • Barvu
 • Designový styl 
 • Náročnost
 • Orientaci
 • Pro koho
 • Rámování
 • Rychlost vytvoření
 • Typ předlohy
 • Velikost
 • Vhodné do

Pojďme se na jednotlivé možnosti filtrování podívat blíž! Jednotlivé položky ve filtrech spolu samozřejmě můžete i snadno kombinovat. Když věnujete chvilku zaškrtnutí všech svých preferencí, výběr obrazu pro vás pak bude otázkou pár okamžiků!

 

Cena

Je skvělým filtrem pro všechny, kteří hledají výrobky v konkrétní cenové hladině. Chcete vědět, jaké obrazy pro vás máme nejlevněji, nebo naopak navštívit exkluzivní nabídku našich nejdražších obrazů? Nastavte si cenové rozmezí a zobrazte si právě takové výrobky! 

 

Barva

Hodil by se vám do interiéru obraz konkrétní barvy? Tento filtr vám ho umožní snadno najít! Můžete si v něm zaškrtnou jednu, nebo i více barev, a pak se vám zobrazí pouze odpovídající výsledky. Tento filtr je dostupný pro všechny naše techniky kromě tečkování, kde barevnost celého obrazu určuje konkrétní barva vybraného fixu přímo u produktu. 

 

Designový styl

S

Každý umělec hledá něco, co rezonuje s jeho duší – ať už je to romantika západu slunce, pohoda boho stylu, nostalgie retro designu, čistota minimalismu nebo elegance klasiky. A co víc, milovníky fantasy světů taky zaujmeme unikátními kousky! Pro některé techniky pak nabídku stylů rozšiřujeme ještě na anime, pop-art, graffiti nebo exotický orientální dekor. Jaký styl se nejvíc protne právě s vaším uměleckým směřováním?

 

Náročnost

U malování podle čísel rozhoduje o tom, jak náročné bude obraz vymalovat, počet políček. Proto pro tuto techniku můžete rovnou ve filtrech zvolit, jestli si ji nejdříve osaháte s velmi lehkými motivy a lehkými motivy (od 200 do 1000 políček), nebo se rovnou pustíte do středně těžkýchtěžkých výtvorů (1000 až více než 1500 políček). Pro ostatní techniky parametr náročnosti neuvádíme. U diamantování a tečkování můžeme mluvit o časové náročnosti, kterou pokráváme parametrem „rychlost vytvoření“. Obecně má samozřejmě na náročnost vliv i velikost obrazu. Čím větší formát si vyberete, tím bude složitější ho dokončit. 

 

Orientace

Je libo obraz ve tvaru čtverce či obdélníku na výšku, nebo na šířku? Vyberte si podle svých preferencí. Máme pro vás i krásné panoramatické obrazy, které každé návštěvě zaručeně vyrazí dech!

 

Pro koho

Vybíráte obraz pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké? V tomto filtru si můžete zobrazit motivy, které jsme vytipovali jako ideální pro: děti, dospělé, babičku, teenagery, maminku, partnerku nebo typicky mužské motivy

 

Rámování

Na rozdíl od konkurenčních značek pro vás máme hned několik typů rámování: bez rámu, s vnitřním dřevěným rámem, na kulatém vnitřním rámu, s DIY rámem nebo s magnetickým rámem. Plátna také nabízíme nalepená na různých typech desky. Líbí se vám jedna z těchto možností nejvíc? Zaškrtněte si ji v tomto filtru! A pokud vás jednotlivé typy rámování zajímají více, podívejte se na ně dopodrobna!

 

Rychlost vytvoření

Za jak dlouho chcete mít své dílo hotové? Za 1 večer, za několik dnů, nebo nespěcháte a klidně se s obrazem budete mazlit i několik týdnů?

 

Typ předlohy

Hotové motivy pro vás vyrábíme podle různého typu předloh. Chcete si svůj motiv zvolit právě podle toho, jak vznikl? Vyberte si, jestli chcete vytvářet obraz odvozený z reálné fotografie, z malby, nějaké existující grafiky či kresby, nebo třeba vygenerovaný umělou inteligencí!

 

Velikost

Jeden z nejužitečnějších filtrů, který pro vás bude důležitý, pokud chcete zaplnit prázdné místo na stěně, je velikost vašeho obrazu. Výběr tady máme opravdu široký! Od malých obrázků 20x30 cm až po naše giganty o rozměrech 80x120 cm!

 

Vhodné do

Posledním z filtrů, které si u nás můžete nastavit, je, jak moc jsou motivy vhodné do různých typů interiérů. Ať už hledáte dekoraci do kuchyně, ložnice, obýváku, dětského pokoje, kanceláře či posilovny, tímto způsobem snadno najdete ty nejlepší adepty.

  

A teď už zůstává jen ten poslední krok – vybrat a začít tvořit! Pomocí našeho intuitivního systému filtrování a širokého spektra kategorií jsme se vám snažili zjednodušit rozhodování, abyste mohli trávit víc času tím, co máte nejraději – samotným vytvářením uměleckých děl. Těšíme se na výsledky vaší kreativity!