Obraz s rámem nebo bez rámu?

Při objednávání sad na malování podle čísel jsou zákazníci často nejistí v otázce, jestli mají objednat obraz s rámem nebo bez. Patříte mezi ně? Přečtěte si, jaký je rozdíl v obrazu na rámu a bez něj a zvolte pro sebe tu správnou variantu!

Obraz na malování podle čísel BEZ RÁMU

Jedná se o základní levnější variantu, kterou si ale často zákazníci představují různě. Na trhu s malováním podle čísel se ustálilo, že „bez rámu“ znamená skutečně pouze plátno – srolované jako koberec.

Historicky to nejspíš vychází z toho, že se malování podle čísel posílalo až z Číny a na takovou vzdálenost se nevyplatilo posílat obrazy napnuté na dřevěných rámech. Je to moc těžké, krabice je příliš objemná a na dlouhou přepravu je složité ochránit plátno a rám před poškozením. Malování podle čísel se tedy běžně prodává ve verzi bez rámu stejně jako třeba plakáty.

Díky tomu, že se ale malování podle čísel začalo vyrábět i přímo v České republice, tak je doprava levnější a bezpečnější. S klidem tedy můžeme ve Vymalujsisam.cz nabízet obrazy malování podle čísel i ve verzi na rámu.

 

Obraz na malování podle čísel S RÁMEM

Pokud objednáte tuto variantu, tak vám přijde plátno rovnou natažené na dřevěném rámu. Tzv. blind rám, který používáme, je napínací rám sloužící jako konstrukční opora pro malířské plátno. Označení blind vychází z toho, že zůstává pod plátnem ukrytý, takže je viditelný jen ze zadní strany obrazu. Nejedná se tedy o ozdobnou záležitost, ale praktickou vychytávku, díky níž se vám nejen bude lépe malovat, ale hotový obraz si pak můžete rovnou i pověsit na zeď.

 

 

Máte jasno, jakou variantu zvolit? Podívejte se na pár ilustrací:

BEZ RÁMU = POUZE PLÁTNO

 

S RÁMEM = PLÁTNO NATAŽENÉ NA DŘEVĚNÉM RÁMU

Ve Vymalujsisam.cz považujeme za samozřejmost, že si za natažení plátna na rám neúčtujeme žádné peníze navíc, jako to dělají někteří další prodejci.