Zaregistrujte se a získejte kredit 50,- Kč na váš první nákup.

Tipy a triky

Chcete se díky našim kreativním technikám bavit ještě víc? A co třeba uspořit nějaký čas k dokončení obrazu, nebo si jinak usnadnit tvoření? Podívejte se na naše tipy a inspirujte se těmi, které vás nejvíc nadchnou!  
mceclip0-67DIAMANTOVÉ MALOVÁNÍ  

MAXIMÁLNĚ ZRYCHLETE PROCES!

Přijde vám pokládání jednoho kamínku za druhým, než bude celý obraz hotový, jako složitý úkol? Nemusí to tak být! Pojďte si tvoření maximálně usnadnit a vnést do něj trochu dynamiky! Existuje hned několik způsobů, jak na to: 

 •  Vyzkoušejte náš trik s voskovou hmotou, která je součástí každé kreativní sady na diamantové malování. Většinou se do ní namáčí diamantovací pero, v jehož hrotu se kousek uchytí, a díky tomu je pak pero schopné nabírat diamanty.
 • Co tak vynechat práci s perem a nabrat všechny diamanty přímo na vosk? Ano, jde to a neuvěřitelně vám to usnadní zaplnění větších ploch označených stejným symbolem!

 

@vymaluj_si_sam Lifehack na diamantování Tenhle lifehack ušetří hodiny! #lifehack #tipy #diamantování #art ♬ původní zvuk - vymaluj_si_sam

 

 • Líbí se vám tahle zrychlená práce? Kromě vosku můžete využít celou řadu speciálního příslušenství, jako je například tužka se 13 kovovými nástavci, se kterou je aplikace diamantíků na plátno ještě snazší a přesnější! 

Diamantovací tužka s 13 nástavci

DBN kolečko (2)
@creative.mat Have you ever tried this? It makes my diamond painting do much easier 😍😍🤍 #diamands #diamondpainting #diamondpaintingfactory #lifehack #art #artist ♬ Baianá (Sped Up Version) - Bakermat

 

A to není zdaleka všechno. Pro milovníky práce, která jde rychle od ruky, tu máme diamantovací tužku, která má z druhé strany roller. Na ten naberete největší množství diamantů najednou a jedním tahem je přenesete na obraz! V balení je i několik náhradních barevných nástavců.

Roller

 

UDĚLEJTE SI POŘÁDEK!

 • U diamantového malování vždy hrozí jeden malý zádrhel. V zápalu tvoření se často vysypou, smíchají, a pak vám snadno zamotají hlavu. S organizéry se vám to nestane. Na výběr je jich celá hromada! Tak proč toho nevyužít? S krásně roztříděnými barvami vás už nich nerozhází. 
mceclip0-66MALOVÁNÍ PODLE ČÍSEL

NEBOJTE SE ZASCHLÝCH BAREV!

 • Pokud budete víčka od barev pečlivě zavírat, měly by být použitelné i za delší dobu. Co ale dělat, když víčko zůstalo pootevřené a barva už nemá tu správnou konzistenci? 
 • Vezměte si na pomoc štětec, namočte ho do vody a pár kapek z něj potom kápněte do kalíšku s barvou. Obsah důkladně promíchejte párátkem, dokud není zase krásně hladký a můžete se opět pustit do malování!

 

 
mceclip2-12ZAŽEHLOVACÍ KORÁLKY

VYHNĚTE SE KARAMBOLU!

 • Nic nezamrzí víc, než když si po hodinách usilovného tvoření opřete ruku o už vyskládanou část podložky a všechny korálky se vám k ní okamžitě přilepí! Pokud si chcete pojistit úspěch, napudrujte si předem ruce sypkým dětským pudrem, který vám „obalí“ nejen ruce, ale i nervy! 
 • Další možností, jak se této nepříjemnosti vyhnout, je zalepování hotových částí ještě před dokončením celé podložky. Jednoduše postupujte odzhora dolů a každou hotovou sekci si ihned zafixujte lepící páskou. 

 

APLIKUJTE KORÁLKY VÍCE ZPŮSOBY!

 • Používáte na aplikaci zažehlovacích korálků na podložku pinzetu, nebo vlastní prsty?
 • Pokud už doma máte nějakou kreativní sadu na diamantové malování, můžete vyzkoušet ještě další způsob a využít diamantovací tužku! Stačí hrot umístit doprostřed korálku, přitlačit korálek prstem a přenést ho na podložku! 
mceclip1-26TEČKOVÁNÍ

ZAČNĚTE UPROSTŘED!

 • U tečkování doporučujeme začít zhruba uprostřed obrazu a nepřeskakovat v průběhu jeho tvoření na jiná místa, rycheji tak před vámi ze stovek teček vystoupí motiv, který jste si vybrali! 
 • Z různých stran naopak začněte, pokud tečkujete ve více lidech. 
 • Technika tečkování patří mezi naše nejjednodušší. Jde rychle od ruky a není na ní potřeba příliš náčiní ani přemýšlení. Tím nejlepším tipem, který pro vás máme, je pustit si k němu do sluchátek hudbu nebo nějaký podcast a ponořit se do 100% relaxu!