Zaregistrujte se a získejte kredit 50,- Kč na váš první nákup.

Jak diamantové malování proměnilo život Týnky: Příběh inspirace a naděje

TÝNKA A JEJÍ SVĚT MALOVÁNÍ:

Týnka je překrásná, tmavovlasá, patnáctiletá slečna s hlubokýma, temnýma očima. Narodila se jako zdravé a veselé děťátko, ale, bohužel, po jednom z očkování dostala zánět mozku, který spustil autismus. Krutá diagnóza změnila život Týnky, i celé její rodiny.

Navzdory postižení je Týnka dívkou plnou talentů. Velmi ráda maluje a kreslí, a této zálibě je schopna věnovat se celé hodiny. Na plátno a čtvrtky papíru přenáší své myšlenky, pocity a nálady. Den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem. Prstíčky má otlačené od pastelek, fixů a štětců...

Maminka proto hledala takovou tvůrčí činnost, která by Týnku naplňovala a zároveň dala odpočinout jejím rukám. A objevila web www.vymalujsisam.cz. Půvabné Diamantové malování, které se stalo zázrakem v Týnčině životě. Technika, spočívající v lepení třpytivých kamínků na předtištěný obrázek, zaujala nejen Týnku, ale také její maminku, a dokonce i brášku. Nejprve vyzkoušeli menší obrázek s panenkou, pak sovičku a další motivy.

 

Maminka požádala tvůrce Diamantového malování, zda by mohli do této techniky převést Týnčiny autorské obrazy. Designéři souhlasili, a tak vznikla originální díla, která právem obdivuje každý, kdo je uvidí. A protože se maminka nedokázala rozloučit ani s jediným Týnčiným dílkem, vznikl z jednoho diamantového obrazu plakát, který si lidé mohou zarámovat a pověsit doma, v ordinaci či v kanceláři.


DAR, KTERÝ PŘINESL RADOST:

Rodin, do kterých přicházejí děti s poruchou autistického spektra, stále přibývá. Potřebují pochopení a pomoc. Proto se Týnčini rodiče, manželé Vladimíra a Vladimír Cigánkovi, rozhodli založit zapsaný ústav Světlo rodin. Organizaci, která se snaží vytvořit pro děti s postižením přívětivý a přátelský svět.

 

Každá rodina, která pečuje o dítě s autismem, přemýšlí nad tím, co bude, až děti dospějí. Lidé ve Světle rodin se rozhodli vybudovat pro děti s poruchou autistického spektra bezpečné bydlení, které jim umožní žít vlastní, samostatný život. Je to náročný úkol a vyžaduje obrovské úsilí, i nemalé finanční prostředky.

 

Světlo rodin proto pořádá na výstavbu domu veřejnou sbírku, do které je možno přispět na webové stránce www.darujdetem.cz

 

SPOLU CESTOU K SNU:

Každá podpora přináší naději a možnost změnit životy těch, kteří potřebují pomoc. Cesta, kterou jdeme, je plná výzev a překážek, ale zároveň je to cesta, která vede ke společnému cíli. Věříme, že se, nám všem společně, podaří Týnce a dalším dětem s autismem splnit sen o bezpečném a plnohodnotném životě.