Na velikosti palety záleží aneb Proč jsme nejkvalitnější na trhu s malováním podle čísel

Víte, jak poznáte kvalitní obraz na malování podle čísel? Jedním ze spolehlivých ukazatelů je třeba počet barev v paletě. Na jejich množství totiž záleží, kolik odstínů hotový obraz rozezná a jak se bude – třeba při malování z vlastní fotky – podobat skutečnosti. Chcete zachytit momenty ze svého života opravdu věrně?

Z našich zkušeností na trhu s malováním podle čísel existují základní dva druhy výroby.

1.    Čínská výroba malování podle čísel

Zpravidla se jedná o plátna, která se prodávají bez rámů. Čínští výrobci mají obvykle přes 500 barev v paletě. Jejich plátna tedy mají určitou kvalitu. Nevýhodou pro zákazníka z Evropy ale zůstává dlouhá dodací doba z Číny a v dobách zvýšené poptávky, jako jsou Vánoce nebo tradiční čínské oslavy nového roku v únoru, se doba dodání ještě výrazně prodlužuje a překračuje i 40 a více dní. Další překážkou nákupu je od 1.7.2021 nová legislativa, která určuje nutnost doplacení DPH nesoucí s sebou nepříjemné formality.

TIP! Chcete vědět, jak poznáte, že nějaký e-shop přeprodává zboží z Číny? Vybraný obchod například neumožňuje objednat malování podle čísel z vlastní fotky s doručením do 14 dní.

2.    Lotyšská výroba malování podle čísel

Jedná se o franšízu lotyšsko-ruské firmy Doyoupaint.com, kterou využívají na českému trhu třeba firmy jako Zuty nebo Maluješ. Nevýhodou této výroby je výrazně omezená paleta barev, se kterou firmy musí pracovat – je jich pouze 243.

V počátcích výroby na Vymalujsisam.cz jsme také zkoušeli pracovat s menší paletou kolem 250 barev. Nebylo s ní ale možné vytvořit malování podle čísel v takové kvalitě, se kterou bychom byli spokojení. Na první pohled se může možná zdát, že je barev dostatek, ale opak je pravdou: Kvalitní malování podle čísel z vlastní fotky s tak omezenou paletou udělat zkrátka nejde! Další nevýhodou lotyšské franšízy je také skutečnost, že stejný obraz si už pravděpodobně namalovaly desítky či rovnou stovky jiných malířů v ostatních zemích. O originálních dílech se tedy nedá mluvit.

TIP Jak poznat, že se jedná o obraz lotyšsko-ruského původu? Všechny obrazy mají charakteristické označení barev tvořené písmenem a číslicí – tedy např. J1, W2, &3 atd.

 

Který z těchto dvou druhů výroby používáme pro Vymalujsisam.cz? Ani jeden! Jdeme svou vlastní cestou. To znamená, že jsme si napsali svůj software a výrobu akrylových barev si také zajišťujeme sami. Motivy do našich kolekcí také odnikud nekopírujeme, ale sháníme si je po své ose. Nejen na českém trhu jsme tak naprosto unikátní.  Počet barev v naší paletě je kolísavý podle toho, jaké odstíny se nám podaří vyrobit, průběžně se ale nikdy nedostáváme pod 700 různých barev.

Běžně tak máme třikrát větší počet barev, než se kterými musí pracovat naše konkurence. A to je znatelný rozdíl! Chcete se přesvědčit na vlastní tahy štětcem?